روش اول:

در قسمت قبل گفتیم که 2 روش وجود داره.در روش اول دیتاشیت ای سی رو پیدا کرده و ورودی ها را تشخیص داده و از طریق ان خروجی ماژول left ,right را به ورودی ان 2 پایه میزنیم و سیم دیگری زمین را هم به بدنه ضبط یا منفی متصل میکینم.

1.زمین(با توجه به سوکت ماژول سیم وسط است)

2 ,3 سیم های خروجی استریو برای اتصال به ic

ای سی صوت

عیب این روش:

1.دیگر ولوم اصلی ضبط کار نمی کند و فقط از روی ماژول صوتی باید صدا رو کم و زیاد کرد.

2.به علت اتصال مستقیم و عدم تطبیق امپدانس صدا در ولوم بالا دچار اعوجاج و افت کیفیت میشود که نیاز است که ای سی 741 و… و مداری که بعدا میزارم هست.البته تا ولوم مورد نیاز میتونید تنظیم کنید موردی ندارد فقط تو ولوم بالا مشکل دارد چون از حداکثر توان ای سی بهره گیری میشه. در حالتی دیگر میشه امپدانس ورودی ای سی را با مقاومتی سری تغییر داد و به صدای مطلوب در حداکثر صدای ماژول از بلندگو ها بدون اعوجاج رسید.

 

روش دوم:

اتصال خروچی ماژول به تیونر رادیو:

در این روش خروجی ماژول R ,L  را به پایه های مورد نظر تیونر رادیو  میزنیم در واقع این پایه ها پایه های خروجی صوتی تیونر رادیو هستند که طی مسیری به ورودی ای سی ختم میشوند در این مسیر چند مقاومت وجود داره که سبب تطبیق امپدانس میشود.

دو راه برای این کار وجود داره اگر میخواهید اثر نویز رادیو کم بشود باید کلا بیخیال رادیو بشوید و تیونر رو کامل در بیارید(البته این راه رو پیسنهاد نمیکنم).اما اگر میخواهید از رادیو استفاده کنید فقط پایه های خروجی کیت رو به پایه های مورد نظر که در عکس مشخص کردم لحیم میکنیم.وقتی کیت خاموش باشد رادیو کار خود را انجام میدهد و زمانی که روشن باشد به دلیل ورودی که به ای سی وارد میشه دیگه  رادیو عمل نمیکند و تو هر فرکانسی صدا دارید و قابل کنترل با ولوم اصلی ضبط خواهد بود.

نکته:

تجربه بنده نشان داده که موازی کردن یک خازن حداقل 2200 میکرو فاراد 16 ولت با کیت سبب کاهش نویز میشه!حتما این اقدام فراموش نشود.(تصویر هفتم)

مراحل:

 

تیونر رادیو

پایه ها:

کیت:

توضیح برای تصوییر پایین:

پایه های خروجی R , L را به پایه هایی که مشخص کردم متصل میکنیم جابه جا وصل کردنش فرقی نمی کند.

اون سیمی که پایین لحیم کردم تست ابتدایی بود در واقع بعد مقاومت ها و به پایه های اصلی تیونر متصل بود/

پایه های که مشخص کردم(ابی رنگ) قبل مقاومت ها بوده و صدای واضح تری از این 2 نقطه خواهیم داشت.به انجا متصل شود.پایه زمین هم به بدنه یا منفی وصل شود.

در واقع پایه های اتصال مورد نظر ما روی تیونر پایه های  روبه روی c71  و روبه روی R7 هستند.

 

 

نکته در بعضی ضبط ها این پایه ها پایه های روبه روی c114 ,c115 بودند!مدل های جدید!

 

تیونر باز شده:

باز هم میگویم احتیاجی به باز کردن تیونر نیست.با این کار  رادیو رو از دست میدید.

نهایی:

نصب:

 

این ویدیو مربوط به روش اول هست که اصلا پیشنهاد نمی شود!

نمونه ویدیو تست ویدیو رو میزارم:

0