روش اول:

در قسمت قبل گفتیم که 2 روش وجود داره.در روش اول دیتاشیت ای سی رو پیدا کرده و ورودی ها را تشخیص داده و از طریق ان خروجی ماژول left ,right را به ورودی ان 2 پایه میزنیم و سیم دیگری زمین را هم به بدنه ضبط یا منفی متصل میکینم.

ای سی صوت

عیب این روش:

1.دیگر ولوم اصلی ضبط کار نمی کند و فقط از روی ماژول صوتی باید صدا رو کم و زیاد کرد.

2.به علت اتصال مستقیم و عدم تطبیق امپدانس صدا در ولوم بالا دچار اعوجاج و افت کیفیت میشود که نیاز به مدار تطبیق امپدانس است.

روش دوم:

اتصال خروچی  برد فلش خور به تیونر رادیو:

در این روش خروجی ماژول R ,L  را به پایه های مورد نظر تیونر رادیو میزنیم این پایه ها در واقع خروجی صدای تیونر رادیو هست که در نهایت به ورودی ای سی صوت متصل است.

دو راه برای این کار وجود داره اگر میخواهید اثر نویز رادیو کم بشود باید کلا بیخیال رادیو بشوید و تیونر رو کامل در بیارید(البته این راه رو پیسنهاد نمیکنم).اما اگر میخواهید از رادیو استفاده کنید فقط پایه های خروجی کیت رو به پایه های مورد نظر که در عکس مشخص کردم لحیم میکنیم.وقتی کیت خاموش باشد رادیو کار خود را انجام میدهد و زمانی که روشن باشد به دلیل ورودی صوتی که به ای سی وارد میشه دیگه رادیو عمل نمیکند(در هر فرکانسی).و مد های صوت و ولوم کار خواهند کرد.

نکته:

تجربه بنده نشان داده که موازی کردن یک خازن حداقل 2200 میکرو فاراد 16 ولت موازی با تغذیه کیت فلش خور  سبب کاهش نویز میشود.حتما این اقدام فراموش نشود.(تصویر هفتم)

مراحل:

تیونر رادیو

پایه ها:

کیت:

توضیح برای تصوییر پایین:

پایه های خروجی R , L را به پایه هایی که مشخص کردم متصل میکنیم جابه جا وصل کردنش فرقی نمی کند.

اون سیمی که پایین لحیم کردم تست ابتدایی بود در واقع بعد مقاومت ها و به پایه های اصلی تیونر متصل بود/

پایه های که مشخص کردم(ابی رنگ) قبل مقاومت ها بوده و صدای واضح تری از این 2 نقطه خواهیم داشت.به انجا متصل شود.پایه زمین هم به بدنه یا منفی وصل شود.

در واقع پایه های اتصال مورد نظر ما روی تیونر پایه های  روبه روی c71  و روبه روی R7 هستند.

نکته در بعضی ضبط ها این پایه ها پایه های روبه روی c114 ,c115 بودند!مدل های جدید!

تیونر باز شده:

باز هم میگویم احتیاجی به باز کردن تیونر نیست.با این کار  رادیو رو از دست میدید.

نهایی:

نصب:

این ویدیو مربوط به روش اول هست که اصلا پیشنهاد نمی شود!

نمونه ویدیو تست ویدیو رو میزارم:

3+